Jak vybrat činky

Chcete začít cvičit a nevíte, jaké činky si máte vybrat? Nemáte rádi pohled druhých při cvičení a raději byste posilovali doma? Potom Vám poradíme jak na výběr činek.

Je mnoho druhů činek a český trh nabízí nejen sety, ale také pouze části činek. Činky mohou být různě těžké, malé, velké, vyrobeny z různých materiálů a činky s různým použitím.

Než začnete vybírat, zjistěte si provedení činek. To znamená, že činky by měly být nakládací. Tato funkce umožňuje činkám přidávání a odebíraní závaží a kotoučů. Můžete si tak nastavit různou obtížnost = váhu, aniž byste museli pořídit činky další.

Velice důležitý je také materiál činek. Činky se vyrábí s plastu, litiny nebo chromu. Je zcela pochopitelné, že činky vyrobené z plastu vydrží mnohem méně. Pokud chcete vlastnit činky kvalitnější, pořiďte si tyto posilovací pomůcky vyrobené z chromu. U tohoto typu činek však musíte počítat s vyššími náklady.

Zcela zásadní pro posilování a výběr činek je ohlédnutí se na váhu činek. Pro začátečníky jsou ideální sety, které obsahují činky kolem 7 až 8 kilogramů. Až budete chtít zvýšit váhu činek, kotouče prostě jen přidáte nebo vyměníte.

Činky bychom rozdělili do dvou pomyslných kategorií. Činky jednoruční a činky obouruční.

Činky jednoruční

Činky jednoruční nezaberou téměř žádné místo a pomohou Vám posílit každou partii Vašeho těla. Za jednoruční činky nezaplatíte mnoho. Kvalitní set jednoručních činek, kde každá váží 15 kg pořídíte již kolem 1000,-. Je to dobrá investice, která se Vám určitě vyplatí.

Činky obouruční

Činky obouruční jsou prostorově větší a zaberou značně více místa. Mnohdy je pro ně zapotřebí stojanu, na který ji můžete odložit. Právě proto potřebujete pro tento typ činky větší prostor a dostatečnou rezervu.

Jednoruční a obouruční činky můžete dále kombinovat, pokud si pořídíte činky se stejným průměrem, takže kotouče mezi nimi budete moci přesunovat .

Na českém trhu je k dostání mnoho druhů činek, celky nebo jen části. K sehnání jsou například set 2 jednoručních činek nebo kotouče, které si dokupujete a přidáváte váhu. Závaží si tak můžete pořídit s váhou 2,5 kg, 5 kg, 7,5 kg, 10 kg a 15 kg. Pro začátečníky je stačí sada závaží o váze 2,5 kg.

Na internetových stránkách běžně pořídíte nejkvalitnější činky, tedy činky chromové. Můžete si také vybrat tyče bez kotoučů. Poté už si jen dokupujete závaží dle potřeby.

Zobrazit nabídku činek


Zahradní fontány a pokojové fontánky pro krásný domov. | Magazín o bydlení a stylu na www.bydleniastyl.cz