Jak vybrat kulečníkový stůl

Kulečník se v dnešní době stává stále více oblíbeným sportem. Chcete si pořídit kulečníkový stůl a hrát tak hru s přáteli nebo rodinou kdy se Vám zachce? Kulečníkových stolů je mnoho druhů, liší se cenou, velikostí, mohutností, vahou nebo použitým materiálem. Některé stoly jsou určené pro amatéry nebo začátečníky, jiné se používají v profi soutěžích a umožňují tak hráčům větší komfort.

Ceny se velmi liší a tak si můžete pořídit kulečník od 6 000 do 25 000 Kč.

Kulečníkové stoly mohou mít také různé barvy plátna. K Vašemu pokoji či domu se tak může hodit plátno modré, červené nebo zelené. Kulečníkových stolů je opravdu mnoho. My Vám pomůžeme vybrat ten správný, "ušitý" na míru přesně Vám.

S výběrem stolu úzce souvisí typ kulečníku, který se na něm hraje. Rozlišujeme celkem tři typy kulečníkové hry.

  1. Karambol
  2. Pool
  3. Snooker

Karambol

Karambol je hra, která se hraje na stole, který je potažen plátnem a to bez děr. Karambol se dále hraje na stole, který má ostře pogumované hrany. Pokud jste příznivci hry karambol, pořiďte si tento typ kulečníkového stolu. Hra Karambol se může hrát na kulečníkových stolech, které mají desku například z břidlice nebo dřevotřísky. Je pouze na Vás, který typ Vám bude více vyhovovat.

Pool

Při hře Pool se používá kulečníkový stůl se šesti děrami. U nás je většinou pod pojmem kulečník myšlen právě Pool.

Snooker

Snooker je hra, která se vcelku liší od ostatních. Liší se především velikostí stolu nebo počtem koulí. Má jinou kulturu a především značné historické rozdíly.

Podle čeho vybrat kulečník

Kulečníkové stoly rozdělujeme především dle náročnosti klienta. Pokud chcete kulečníkové stoly především pro zábavu a praktické využití, pořiďte si například kulečníkové stoly Kid, Amater, Entry nebo Zeus.

Pokud chcete kulečníkový stůl také jako dekoraci a nevadí Vám sáhnout hlouběji do kapsy, můžete si vybrat atypické kulečníkové stoly, které jsou zvláštní svou konstrukcí.

Krásné jsou také kulečníkové stoly Excelent, které jsou většinou vyrobeny z masivního dřeva, mají pevnou ocelovou konstrukci a je zde znát ruční práce.

Krásné a ne příliš drahé jsou také kulečníkové stoly Grand. Mají až historický design. Jsou jako stvořené pro zákazníky, kteří si potrpí na luxus a okázalost.

kulečníkové stoly v naší nabídce


Zahradní fontány a pokojové fontánky pro krásný domov. | Magazín o bydlení a stylu na www.bydleniastyl.cz