Květináče

Květináče jsou už po dlouhá staletí ve svých různých podobách jako truhlík nebo jen jako květinový obal jednou z nejoblíbenějších dekorací našich domácností a zahrad. Výběrem květináče dodáte květině její přirozený vzhled a podtrhnete její celkový dojem.

Nádoba na pěstování rostlin nazývána jako květináč, květník, kořenáč, květinový obal či truhlík, slouží k pěstování rostlin v jejich nepřirozeném prostředí. Květináčů je mnoho různých typů, druhů, velikostí, materiálů a různých cenových relací.

Na Salmax.cz najdete květináče z čediče, s lesklým povrchem, ze sklolaminátu, zinku nebo žuly. Můžete si je pořídit od nejlevnějších 496 Kč až po ty nejdražší za 4 034 Kč. Květináče najdete jak v sekci "Dům a bydlení", tak "Zahrada", přičemž některé z nich jsou využitelné všestranně.

Konstrukce květináčů je vytvořena tak, aby maximálně vyhovovala přirozenému růstu květiny. Rostlina v květináči představuje izolovaný systém, a proto je třeba ji pravidelně dodávat vláhu a živiny, což je velmi důležité pro její růst. Neplatí to samozřejmě pro umělé květiny, které tuto péči nevyžadují.

Než si květináč pořídíte, je důležité vědět, zda je vhodný do exteriéru či interiéru. Květináče určené do exteriéru můžeme využít samozřejmě i uvnitř, opačně však ne. Ven se většinou používají květináče odolné vůči mrazu a povětrnostním vlivům. Jsou to květináče z keramiky, sklokeramické, polyratanové a pozinkované nádoby.

Když už si nějakou dekoraci pořizujeme, vždy chceme, aby vypadala a působila co nejlépe. V tomto případě je úplně jedno, zda se jedná o umělou či živou rostlinu. Kromě funkčních vlastností květináče je také důležitý jeho celkový vzhled. Jako celek rostlina s květináčem mají v exteriéru, ale hlavně v interiéru vliv na Vaši duševní pohodu, zdraví a kreativitu.

Proto se nebojte pořídit si rostlinu s vyhovujícím květináčem. Rozbijete tak šeď Vašeho pracoviště či domácnosti. Ať už s umělou nebo živou rostlinou se budete dozajista cítit lépe. Zkrášlete si Vaši zahradu, terasu, kancelář nebo Váš domov krásným dekorativním květináčem.

Buďte originální a vyberte si z naší nekonečné nabídky květináčů. Oslní Vás svým vzhledem a kreativitou.

Květináče v nabídce Salmax.cz


Zahradní fontány a pokojové fontánky pro krásný domov. | Magazín o bydlení a stylu na www.bydleniastyl.cz